Понад два мільйони гривень потрібні на трансплантацію печінки для Анни
Пугач Анна народилась і із вадою - атрезія жовчних шляхів, яка з часом призвела до руйнування печінки.
Ще у двомісячному віці дитині провели операцію, яка і дозволила їй до 17 років прожити без трансплантації, але зараз вже питання постало гостро. «Усі ці роки я цікавилася клініками, де проводять трансплантацію печінки. Цікавилася успіхами одного лікаря, бо він провів пересадку печінки сину наших друзів», - розповідає мама Анни.
Зараз лікар проводить операції у приватній клініці і так погодились прийняти і дівчинку, але зазначили, що на її проведення є небагато часу, лише до пів року.
«Я не можу ризикувати здоров'ям своєї дитини та чекати, коли через цироз почне розкладатися печінка. Вартість такої операції в клініці - 2 200 000 грн. Одній мені таку суму не зібрати. Доводиться сподіватися на допомогу людей», - каже мама дівчинки.
Моя донька, Пугач Анна, народилася в 2003 році. Паталогію виявили не відразу. Жовтий відтінок шкіри дитини дільничий лікар приписувала "фізіологічній жовтусі". Те, що в крові дівчинки захмарна кількість білірубіну, виявилося майже випадково - за порадою медичної сестри, яка запідозрила щось недобре. При повторному аналізі через тиждень цей лякаючий показник збільшився ще в півтора рази. І вже інший лікар, до якого я звернулася, запідозрив гепатит. Істина ж виявилася страшнішою. Я не розуміла, чому медпрацівники, які зі мною говорили, дивилися на мене зі співчуттям. І вже в ОХМАТДИТі, куди нас направили, я дізналася, що з таким діагнозом без пересадки печінки діти довго не живуть, що у Ані атрезія жовчних шляхів і всі супутні цьому діагнозу ускладнення. Коли доньці було два місяці, хірурги з ОХМАТДИТу, Даньшин Тимур, Максакова Ірина та Кузьмін Лев, зробили операцію Касаі. Операція пройшла успішно. Жовч практично відразу почав відходити, і вже через місяць нас виписали, пояснивши, що на цьому лікування не закінчилося, бо рано чи пізно почнуться ускладнення. Усі ці роки я цікавилася клініками, де проводять трансплантацію печінки. У першу чергу, звичайно, слідкувала за роботою лікаря Котенка, який у той час працював в інституті імені Шалимова. Цікавилася успіхами саме цього лікаря, бо він провів пересадку печінки сину наших друзів, Денису, який народився через три місяці після моєї доньки, з таким же діагнозом (Касаі йому не допомогла). Цей хлопчик до сьогодні живе і радіє здоровому життю. Саме тому я і довіряла лікарю Котенку повноцінно. Коли Ані виповнилося 12 років, під час її планового огляду в ОХМАТДИТі, лікарі виявили негативні зміни в її організмі, а саме: почала розвиватися портальна гіпертензія. Очікувала і на це! Та все одно це було для мене потрясінням. Лікарі все частіше почали говорити про ймовірну пересадку, якої нам не уникнути. Повний діагноз моєї доньки звучить так: ВВР: біліарна атрезія. Вторинний біліарний цироз печінки .КласА-В за Child-Pugh.Синдром портальноі гіпертензіі в стадіі декомпенсаціі. Спленомегалія Гіперспленізм 3стадіі. Варикозне розширення вен стравоходу3 стадіі. Стан після операціі Касаі (2003р). Декілька разів доньку лігували в ОХМАТДИТі. Укотре, після планового огляду лікарем ургентної хірургії, Годик О.В., мені повідомили, що стан доньки погіршився і потрібне термінове хірургічне втручання, а саме: трансплантація печінки.
Щоб хоч якось відтермінувати час для пересадки, для пошуку донора та коштів для операції, запропонував шунтування. Ця операція, за словами лікарів, може допомогти ще деякий час жити без пересадки. Саме тоді я вирішила, що слід звернутися до хірурга-трансплантолога, дізнатися, на скільки складною є наша ситуація. Пройшовши обстеження в клініці "Оберіг", ми почули вердикт лікаря Котенка.
У нас є небагато часу, щоб пожити без пересадки. Якихось пів року. Я не можу ризикувати здоров'ям своєї дитини та чекати, коли через цироз почне розкладатися печінка. Усе одно після шунтування доведеться робити пересадку. Я довіряю команді Котенка, вірю, що вдома, в Україні, нам буде набагато спокійнінше.
Як кажуть: "Удома і стіни допомагають". Вартість такої операції в клініці "Оберіг" - 2200000 грн.
Одній мені таку суму не зібрати. Доводиться сподіватися на допомогу людей.
Тетяна Пугач (мама)
Фото
Як допомогти
4149 6293 8801 4524 Пугач Тетяна Сергіївна (мама)
5168 7573 7917 2192 Пугач Андрій Андрійович (брат)