Замовити зворотній дзвінок

Ви можете замовити дзвінок. Ми Вам передзвонимо в зручний для Вас час

Замовити зворотній дзвінок

Ваш запит відправлено. Чекайте наш дзвінок

Новини

Понеділок, 30 вересня 2019 00:06

Впровадження програми медичних гарантій

30 вересня 2019 року в місті Київ відбулася міжрегіональна зустріч керівників Національної служби здоров’я України з представниками громадськості щодо впровадження програми медичних гарантій.

30 вересня 2019 року в місті Київ відбулася міжрегіональна зустріч керівників Національної служби здоров’я України з представниками громадськості щодо впровадження програми медичних гарантій.

Від НСЗУ спікерами були: Олег Петренко (Голова НСЗУ), Альона Горошко, (директорка Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ), Матвій Хренов, (виконавчий консультант НСЗУ з питань стратегічного розвитку мережі надавачів медичних послуг).

news09 2 1Український Альянс Гемофілії на зустрічі був представлений делегатами: Олександр Радченко (ГО "Український Центр Гемофілії"), Сергій Шемет (ГО "Українська асоціація з питань гемофілії і гемостазу «Фактор Д»") і Ніна Астафорова-Яценко (БФ "Діти з гемофілією").

Зальна мета зустрічі: розбудова діалогу між НСЗУ та представниками громадянського суспільства з питань розробки та впровадження програми медичних гарантій.

В ході дискусії Олександр Радченко поставив питання про те, що в реальності багато лікувальних закладів в Києві і регіонах не готові до впровадження вторинної ланки реформи системи охорони здоров'я: автономізація проведена не повністю, заклади не мають комп'ютерів, серверів і відділів IT для обслуговування, не придбали та не встановили спеціальне програмне забезпечення (МІС) і немає навченого персоналу. Ця ситуація природно, викликає стурбованість у рядах пацієнтів.

Представники НСЗУ відповіли, що весь цей комплекс завдань повинна фінансувати і вирішувати об'єднана територіальна громада. Саме вона повинна бути зацікавлена в інвестиціях в місцеві лікарні для подальшої ефективної роботи цих закладів.

Сергій Шемет поставив питання про необхідність складання окремої програми реабілітації пацієнтів з гемофілією в рамках впровадження програм медичний гарантій для населення, а також про обсяги послуг з реабілітації, які будуть компенсуватися НСЗУ. Така інформація повинна враховуватися при розробці штатного розкладу лікарень, оскільки фахівців з фізичної терапії і реабілітації в Україні дуже мало.

 

Представниця НСЗУ Альона Горошко відповіла, що саме з метою стимулювати розвиток медичної реабілітації в Україні, НСЗУ ініціювала пріоритетне включення реабілітації в гарантований пакет допомоги. Це заохотить лікарні вводити додаткові ставки реабілітологів.

До інформації: відповідно до положень Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій (ПМГ), у межах якої буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з держбюджету на основі єдиних тарифів. З впровадженням ПМГ змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах ПМГ буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), базуючись на принципі “гроші йдуть за пацієнтом”.

Плідна співпраця між НСЗУ та представниками громадськості є одним з ключових елементів розробки та впровадження ПМГ, а також успішного впровадження трансформації системи охорони здоров’я України, результатом якої стане підвищення якості та доступності надання медичних послуг населення.